Jak dobrze wyeksponować swoje ciało do zdjęcia?

Wielu początkujących kulturystów nie wie jeszcze jak odpowiednio zaprezentować swoje atuty podczas konkursu. Nawet osoby zajmujące się tym dłużej czasami mają problem z dobrym ustawieniem się. Jest wiele trudnych pozycji, jak np triceps kulturystyka gdzie zdjęcie ciężko dobrze uchwycić. Prawda jest taka, że jest to zależne od wielu czynników i tak naprawdę na nie wszystkie ma się do końca wpływ. Często je tak po prostu, że albo ma się to coś albo nie. Natomiast zawody kulturystyczne same w sobie są mocno specyficzne. Zapytaliśmy o opinie kilku byłych zawodników jak dobrze się prezentować przed obiektywem aparatu.

Porady od weteranów kulturystyki

  1. Miej pewność siebie!

Najważniejsza jest pewność siebie. Czasami to czy ma się pięknie wypracowane mięśnie czy mniej, schodzi na dalszy plan kiedy od sportowca bije odpowiednia pewność siebie. Tego nie da się wypracować w żaden sposób- z tym się człowiek rodzi albo nie. Aparat uwielbia ludzi pełnych życia i pokazujących pewną historię na twarzy.

  1. Zadbaj o najdrobniejszy szczegół.

Oprócz pięknego ciała i mięśni jak u Herkulesa ważne są także szczegóły. Mowa oczywiście o fryzurze, makijażu odpowiednio dobranym do rysów twarzy. Strój chociaż mocno skąpy powinien również pasować do postawy i jedynie podkreślać chociażby kolor skóry. Jednak problemem wielu kulturystów stających przed obiektywem aparatu jest to, że zamiast się ubrać, to się przebierają. A to z kolei wygląda już śmiesznie i czar ciężkiej pracy nad sylwetką i mięśniami pryska.

  1. Szczery uśmiech to podstawa.

Specjalnie użyto słowa szczery, a nie szeroki. Większość sportowców startujących w zawodach kulturystycznych zachowuje się jakby brali udział w reklamie pasty do zębów. Nie o to do końca chodzi. Aparat wszystko wychwyci i pokaże na zdjęciach. Kiedy ktoś się sztucznie uśmiech to będzie to widoczne na zdjęciu niestety.

Jak widać sesje zdjęciowe oraz pozowanie na konkursach nie należy do najłatwiejszych i warto się do tego przygotować. Wiele osób zwraca uwagę tylko na swoja pracę na siłowni. Od pary lat coraz ważniejsze stają się inne aspekty niż rozmiar mięśni. Coraz bardziej liczy się charyzma danego sportowca czy właśnie pewność siebie podczas prezentacji.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *